Aktualności

PODSUMOWANIE VI TYGODNIA PRZYGOTOWAŃ

W kończącym się tygodniu nasi zawodnicy odbyli 7 jednostek treningowych, z czego 2 były poświęcone wyłącznie pracy na siłowni.

Na początku tygodnia Karol Domański otrzymał diagnozę, która zmusza go do ponownego poddania się operacji kolana po zerwaniu więzadła krzyżowego. Z kolei rehabilitacja Adriana Wnuka wydłuży się w czasie i młodego zawodnika zobaczymy w treningu zespołowym dopiero w okolicach maja. Z kolei Przemysław Chazan odniósł niegroźny uraz stawu skokowego, który wykluczył go z końcówki tygodnia i gry kontrolnej.

Do treningów z resztą drużyny wrócił natomiast Miłosz Pacek, który wziął udział w sobotnim sparingi przeciwko Avii. Blisko powrotu są również Rafał Misztal, Jarosław Kosieradzki, Kacper Jakobczyk i Maciej Kurowski, których w następnym tygodniu będzie już można zobaczyć na zielonej murawie.

Na treningach w kończącym się tygodniu ponownie szansę pokazania się dostało kilku zawodników z II drużyny i Akademii.

Podsumowaniem przepracowanego tygodnia była gra kontrolna przeciwko wiceliderowi naszych rozgrywek - Avii Świdnik.

Podsumowanie tygodnia oraz spotkania w Świdniku asystenta Grzegorza Adamskiego:

Za nami ostatni ciężki tydzień w okresie przygotowawczym, w minionym tygodniu poza pracą motoryczną pracowaliśmy nad wszystkimi fazami gry wliczając w to działania w obronie, ataku, fazy przejściowe oraz stałe fragmenty gry.
Dużą ilość czasu poświęciliśmy obronie wysokiej w kontekście naszych najbliższych przeciwników w meczach kontrolnych, a także pierwszych ligowych rywali w zbliżającej się rundzie wiosennej.
Doskonaliliśmy działania w ataku pod presją przeciwnika oraz na połowie przeciwnika, a także systemowe wypełnienie pola karnego.
Tydzień przebiegł bez większych urazów, a do dyspozycji mieliśmy zawodników z II drużyny i młodych graczy z juniorów, którzy mieli okazję zagrać w sobotnim meczu kontrolnym. Wciąż czekamy na kontuzjowanych graczy, którzy wypadli w trakcie długiego okresu przygotowań do rundy.

Tydzień zakończyliśmy wygranym 3:1 meczem kontrolnym z Avią w Świdniku.
Początek meczu był nerwowy w naszym wykonaniu mieliśmy problemy z otwarciem gry i budowaniu niskim pod presją przeciwnika, wprowadzone korekty spowodowały poprawę gry naszego zespołu.
W dalszej części spotkania mijaliśmy wysoką obronę przeciwnika i stwarzaliśmy sobie sytuację do zdobycie bramki. Nasza wysoka obrona była skuteczniejsza niż w ostatnich spotkaniach, zanotowaliśmy kilka odbiorów na połowie przeciwnika jeden z nich zakończył się rzutem karnym po faulu defensora Avii.
Z punktu widzenie działań ataku widać poprawę decyzyjności pod polem karnym przeciwnika i w samym wypełnieniu, dowodem tego była pierwsza zdobyta bramka przez Damiana Lepiarza. Wynik spotkania ustalił Krzysztof Salak świetnym uderzeniem w długi róg bramki. Przeciwnik stworzył sytuacje po błędzie w obronie niskiej i nie zachowaliśmy czystego konta w tym spotkaniu, zagrożenie Avia stwarzała też po stałych fragmentach gry ale dobrze reagował nasz bramkarz.

Przed nami lżejsze tygodnie przed wznowieniem rozgrywek, w których poświecimy czas na analizę błędów z ostatniego meczu, doskonaleniu modelu gry i przygotowań do najbliższych kolejek."

Avia Świdnik 1:3 MKS Podlasie Biała Podlaska

Bramki dla Podlasia:

Lepiarz 23'

Pigiel 37'

Salak 86'

Podlasie: Dehtiar (Trochimiuk 70’), Krawczyk (Kapuściński 75’), Kapuściński (Podstolak 60’), Avdieiev, Pigiel (Salak 80’), Salak (Pacek 55’), Kamiński (Orzechowski 75’), Orzechowski (Andrzejuk 60’), Wyjadłowski (Grochowski 70’), Lepiarz (Nojszewski 46’), Kobyliński (Lepiarz 65’)

Nasi sponsorzy i partnerzy