Aktualności

PODSUMOWANIE V TYGODNIA PRZYGOTOWAŃ

W kończącym się tygodniu nasi zawodnicy odbyli 6 jednostek treningowych, z czego 2 były poświęcone wyłącznie pracy na siłowni. Piątkowy trening musiał zostać odwołany ze względu na opady śniegu, uniemożliwiające odbycie zajęć.

Kontuzje nie omijają zawodników i kolejni z nich będą musieli pauzować.
Już na początku tygodnia napłynęły wiadomości, że kontuzja Rafała Misztala wykluczy go z treningów przez najbliższe 2-3 tygodnie. Ponadto w kolejnych dniach urazy odnieśli Pacek i Kosieradzki, które uniemożliwią im grę przez jakiś czas.
Do treningów zespołowych na pełnym obciążeniu wrócili Dehtiar i Kurowski, którzy już wystąpili w sobotniej grze kontrolnej z Pogonią Siedlce.

Na treningach w kończącym się tygodniu ponownie szansę pokazania się dostało kilku zawodników z II drużyny i Akademii, a jeden z nich - Julian Trochimiuk - miał możliwość zadebiutować w pierwszym zespole w sobotnim spotkaniu.

Podsumowaniem przepracowanego tygodnia była gra kontrolna przeciwko II-ligowej Pogoni Siedlce. Gospodarze więcej operowali piłką, szczególnie w pierwszej części spotkania, a nasza drużyna miała problemy z utrzymaniem piłki po odbiorze. Gospodarze najlepszą okazję do zdobycia bramki stworzyli w 40 minucie, kiedy dośrodkowanie strzałem głową do bramki skierował jeden z zawodników Pogoni. Znakomitą okazję do wyrównania miał Wyjadłowski, jednak nie wykorzystał on sytuacji sam na sam z bramkarzem. W drugiej połowie obraz gry nieznacznie się zmienił. Gospodarze częściej posiadali futbolówkę, jednak nie przekładało się to na tworzenie sytuacji strzeleckich i ostatecznie nasza drużyna uległa II-ligowcowi 0-1.

Podsumowanie tygodnia oraz spotkania w Siedlcach asystenta Bogusza Sucheckiego:

"W minionym mikrocyklu pracowaliśmy nad zachowaniami modelowymi w każdej fazie gry pod system jaki wykorzystuje w swojej grze nasz sobotni przeciwnik, czyli Pogoń Siedlce. Poniedziałek i środa były dniami, w których dominowała głównie taktyka w grach, natomiast we wtorek i czwartek większy akcent kładliśmy na buduwanie potencjału motorycznego naszych zawodników na boisku i siłowni. Rano zawodnicy mieli trening na siłowni, a popołudniu trening na boisku z wstawkami biegowymi i grami na mniejszych przestrzeniach.

Sparing z klasowym rywalem, jakim bez wątpienia jest Pogoń Siedlce dał nam dużo wniosków. Do pozytywów należy na pewno zaliczyć naszą pracę w obronie niskiej oraz zachowania w obronie pola karnego. Rywal zdecydowanie dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak nie przekładało się to na tworzenie sytuacji strzeleckich. Większość akcji rywala przerywaliśmy poprzez dobre skracanie, zamykanie przestrzeni między strefami oraz wzajemną asekurację.

Zdecydowanie więcej mamy do poprawy w fazie atakowania oraz w fazie przejściowej po odbiorze piłki. Niestety bardzo często zaraz po odebraniu piłki rywalowi nie potrafiliśmy jej utrzymać przez dłuższy moment. Wynikało to z naszych prostych błędów oraz z presji jaką narzucał rywal po stracie piłki. Kolejnym aspektem, nad którym musimy popracować to budowanie pod presją przeciwnika. Intensywność wysokiego pressingu przeciwnika sprawiła nam sporo problemów, przez co notowaliśmy dużo strat.

W tygodniu przyjdzie czas na analizę i przekazanie informacji zawodnikom, a od poniedziałku pracujemy dalej i już myślimy o nadchodzącym tygodniu i kolejnym przeciwniku"

W następnym tygodniu zawodnicy również odbędą 7 jednostek treningowych, a tydzień zostanie zakończony sobotnią grą kontrolną z Avią Świdnik na wyjeździe o 12.00.

Pogoń Siedlce 1:0 MKS Podlasie Biała Podlaska

Podlasie: Dehtiar (Trochimiuk 85'), Pigiel (Chazan 80'), Avdieiev, Podstolak (Krawczyk 65'), Krawczyk (Kapuściński 46'), Salak, Kamiński (Orzechowski 75'), Orzechowski (Andrzejuk 46'), Wyjadłowski (Kurowski 65'), Lepiarz (Nojszewski 46'), Kobyliński (Lepiarz 60')

Nasi sponsorzy i partnerzy