Aktualności

PODSUMOWANIE IV TYGODNIA PRZYGOTOWAŃ

W kończącym się tygodniu nasi zawodnicy odbyli 7 jednostek treningowych, z czego 2 były poświęcone wyłącznie budowaniu mocy i siły maksymalnej na siłowni.

Dalej zmorą drużyny są pojawiające się w każdym kolejnym tygodniu kontuzje. Prognozy dotyczące urazu Ezany Kahsaya nie potwierdziły się i ostatecznie 29-letni napastnik wypada z gry na około 2 miesiące. Na piątkowym treningu urazu z kolei doznał Rafał Misztal i poniedziałkowe badania określą na jaki okres czasu nasz bramkarz będzie wyłączony z treningów i gry. Natomiast kontuzja Dehtiara okazała się nie być poważna i w następnym tygodniu 24-letni bramkarz powinien wrócić do treningów. Dobrą wiadomością jest powrót do gry Kuby Kobylińskiego, który zaliczył kilka jednostek treningowych po urazie i rozegrał 30 minut w sobotnim sparingu.

W trakcie tygodniowych przygotowań w treningach z pierwszym zespołem uczestniczyło kilku zawodników z Akademii z drużyny Juniora Młodszego, którzy mieli szanse pokazać swoje możliwości. Trzech z nich miało możliwość zadebiutować w pierwszym zespole w sobotnim spotkaniu.

Podsumowaniem przepracowanego tygodnia była gra kontrolna przeciwko IV-ligowej Mazovii Mińsk Mazowiecki, w której występuje kilku zawodników z ekstraklasową przeszłością, m.in. Michał Masłowski, Wojciech Trochim, Miłosz Przybecki, Łukasz Broź. W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę uzyskała nasza drużyna, która została udokumentowana bramką Kosieradzkiego oraz bramką samobójczą. Więcej bramek w pierwszej części spotkania nie padło chociaż były do tego okazje. W drugiej połowie gra się wyrównała i coraz częściej do głosu dochodzili miejscowi, jednak nie na tyle, aby zdobyć bramkę kontaktową.


Podsumowanie tygodnia oraz spotkania w Mińsku Mazowieckim asystenta Grzegorza Adamskiego:

"W minionym tygodniu przygotowań do rundy wiosennej pracowaliśmy nad defensywą, działaniami indywidualnymi oraz formacyjnymi. Doskonaliliśmy zachowania w ofensywie, zabezpieczenie ataku oraz stałe fragmenty gry. Do dyspozycji mieliśmy zawodników z kadry I zespołu oraz II drużyny, a szansę pokazania się dostali młodzi zawodnicy z drużyny Juniora Młodszego z Akademii. Za nami ciężki tydzień pod względem obciążeń związanych z pracą motoryczną, zakończony grą kontrolną w Mińsku Mazowieckim.

Mecz kontrolny układał się pod nasze dyktando. W pierwszej połowie zdołaliśmy zdominować przeciwnika poprzez grę w ataku pozycyjnym i dobre zabezpieczenie ataku, dzięki czemu często byliśmy pod polem karnym przeciwnika, tworząc sytuację do zdobycia bramki, a jedną z nich wykorzystał Jarosław Kosieradzki. Druga bramka padła po akcji naszego zespołu, a dogranie wzdłuż bramki Krzysztofa Salaka niefortunnie do własnej bramki skierował obrońca Mazovii. W przebiegu całego spotkania zbieraliśmy dużo bezpańskich piłek, co pozwoliło na kontrolę naszych działań i grę na naszych zasadach. Mieliśmy dużo dobrych zachowań w obronie niskiej. Faza przejścia z obrony do ataku stała pod znakiem nie najlepszej decyzyjności i spowodowało to kilka nieskutecznych kontrataków. Z punktu widzenia obrony wysokiej i skuteczności odbiorów na połowie przeciwnika, mamy kilka rzeczy do przeanalizowania, bo w ostatniej części spotkania nie byliśmy zadowoleni z naszych działań."

W następnym tygodniu zawodnicy również odbędą 7 jednostek treningowych, a tydzień zostanie zakończony sobotnią grą kontrolną z Pogonią Siedlce na wyjeździe o 12.00.

Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:2 MKS Podlasie Biała Podlaska

Bramki dla Podlasia: Kosieradzki 15', bramka samobójcza 27'

Podlasie: Nos (Skrodziuk 85'), Pigiel (Lesiuk 65'), Avdieiev (Chazan 60'), Podstolak (Kapuściński 60'), Kapuściński (Krawczyk 46'), Salak (Pacek 46'), Kamiński (Nojszewski 46'), Andrzejuk (Orzechowski 46'), Wyjadłowski (Kamiński 65'), Lepiarz (Kobyliński 60'), Kosieradzki (Grochowski 65')

Nasi sponsorzy i partnerzy